Açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılıp, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biri olan WordPress; B2/cafelog projesinin resmi devamıdır.

WordPress

Açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılıp, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biri olan WordPress; B2/cafelog projesinin resmi devamı olarak kabul edilip, GPL lisanslı, Php ve MySQL kullanılarak yazılmış kişisel yayın sistemi olarak ifade edilmektedir. WordPress için daha kapsamlı bilgiyi arzu edenler Wikipedia sayfasından da inceleyebilirler.

Kişisel ve ücretsiz blog sitesi olarak kullanılan WordPress.com üzerinden kullanıcılar kendilerine bir kullanıcı adı seçerek istedikleri takdirde ücretsiz olarak site kurabilmektedirler. Arzu edenler bu sistemi ücretli olarak da kullanabilmektedir. Ücretsiz olan sistem reklam ekleme gibi bazı özelliklerden yoksun olarak hizmet verse de genel olarak seo konusunda oldukça verim alınabilmektedir. Fakat kısıtlamalar nedeni ile çok fazla geliştirilmeye müsait olmayıp sadece sistemin verdiği izinler doğrultusunda sayfa geliştirilebilmektedir. Ücretli versiyonlarında ise bu olanaklar daha fazla ise de ücretlendirmelerde bu oranda yükselmektedir. Arzu edenler kendi alan adlarını dahi belli bir ücret karşılığında kullanabilmektedir. WordPress ücretsiz blog sistemini başka bir yazıda daha detaylı olarak da bilginize sunmak için şimdilik bu konuyu bir kenara not edip WordPress.org için de açıklamalarımıza başlayalım.

WordPress.org kullanıcılara kendi hosting alanlarında kuracakları site için hazır bir taban üzerinde çeşitli eklentiler ile geliştirilme imkanı sağlayan ve bu konuda büyük kolaylıklar sağlayan bir yayın sisteminin dağıtım sitesidir. WordPress kurulumu ve WordPress ayarları için ekli konuları inceleyebilirsiniz. Ayrıca yakın zamanda WordPress seo ayarları nasıl yapılır? başlıklı bir konuyu da yayına sunacağız. Seo danışmanlığı için öneriler paylaştığımız sitemizi takip ederek WordPress hakkında bilinmesi gerekenler konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sayfalarımızı ziyaret ettiğiniz ve takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Wordpress kurulumu nasıl yapılır ? WordPress site kurulumu için yapılması gerekenleri seo sitesi seodanis.com sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz.
Wordpress ayarları nasıl yapılır ? WordPress site ayarları için yapılması gerekenleri seo sitesi seodanis.com sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz.
Wordpress nedir? WordPress site kurululumu ve WordPress site ayarları için öneriler ile Wordpress eklentileri hakkında bilgileri seo sitesi seodanis.com sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir