Pinterest seo nedir? Pinterest seo nasıl yapılır? Pinterest seo ayarları ve pinterest albüm seo teknikleri için seodanis.com sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Pinterest seo nasıl yapılır? Pinterest seo ayarları

Pinterest seo nedir? Pinterest seo nasıl yapılır? Pinterestte seo ayarları ve pinterest albüm seo teknikleri için SEO sitesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Son yılların en gözde internet plaformları şüphesiz sosyal ağlar oldu. Kişi ve kurumların karşılıklı veya bireysel paylaşım alanları olan Sosyal medya hakkında detaylı bilgileri ekli sayfadan inceleyebilirsiniz. Ben Silbermann, Evan Sharp ve Paul Sciarra tarafından ilk kez 2009 yılında kavramsallaştırılıp 2010 yılında sosyal ağ siteleri arasına katılan Pinterest ilk yıllarda pano sistemi ile sadece bireysel kullanıcıların fotoğraflarını paylaştığı bir site idi. Şimdi ise, Sosyal medya’nın en gözde fotoğraf paylaşım ve imleme siteleri arasındadır. Bu gelişim beraberinde ticari hesapların da açılmasına sebep olmuştur. Ticari amaçlı hesapların artması ise “kurumsal seo” gereksinimine sebep olmuştur.

Kısaca arama motorları dizin sırası yükselme çalışması olarak tanımlanan seo uygulamaları artık Pinterest içinde uygulanmaktadır. “Seo nedir” başlıklı yazımızdan kısaca seo hakkında detaylı bilgi de edinebilirsiniz. İlk dönem bireysel kullanıcılar odaklı açılan sosyal ağ siteleri zamanla kabuk değiştirmiştir. Hızla büyüyen sosyal ağ platformları  artık ticari kullanımlara da önemli fırsatlar sunmaya başladı. Bunun farkına varan işletmeler artık bu aktif platformlar üzerinde yer almanın dışında bu platformları en verimli halde kullanma çabası içine girdiler. Bu noktada verim arttırmak için sitelere yapılan seo çalışmaları artık sosyal ağ sayfaları içinde gereklilik haline dönüştü.

Bu yazımızda Pinterest sayfası seo ve dizin yükselme için teknikler hakkında ipuçları paylaşıyoruz. Önerdiğimiz adımları doğru uyguladığınız zaman gayet başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Pinterest seosu nasıl yapılır?

Keyword ( Anahtar kelime) sayfa adları ve keyword url yapısı önemli bir avantajdır. Bu Pinterest için de geçerlidir. Açıklama bölümü için anahtar kelimeler geçen seo uyumlu bir metin büyük fayda sağlar. Hesap için e-posta onayını ihmal etmemek gerekir. Profil resmi yüklemeden önce mutlaka anahtar kelime ile adlandırıp öyle yükleyin. Türkçe karakterli olması da hiç sorun değil ! Adlandırmadan yükleme yapmanızdan çok daha etkilidir. Varsa web sitesi ekleyip onaylama işlemi yapmanız da fayda sağlar.

Pinterest seo ayarları nasıl yapılır?

Üstteki adımlar, kurulum esnasında yapılması gerekenler olup şimdi de albüm oluşturma ve resim pinleme esnasında yapacaklarınızı açıklayalım. Pinterest sayfası için bol miktarda albüm oluşturmak sayfaya çeşitlilik ve farklı hit akışı sağlar. Öncelikle eklediğiniz her özgün resim size büyük fayda sağlar diye belirtelim. “Resim özgünleştirme” için ekli başlıktaki yazıyı inceleyebilirsiniz. Pinterest dahil tüm sosyal ağlarda resim eklemeden önce resimleri mutlaka bilgisayarda önce anahtar kelime ile adlandırıp yükleme yapın. Albüm ve post açıklama bölümünün ilk 100 karakterinde mutlaka anahtar kelime ve türevlerinin geçmesine dikkat ederek seo uyumlu metinler ilave etmeyi unutmayın. Etiketleme görevi gören Hashtags kullanımı  büyük fayda sağlayacaktır. Diğer sosyal medya platformlarında pinterest linkinizi paylaşmak da faydalıdır. Siteniz varsa mutlaka bağlantı linkini ekleyin.

Üstte yazılı Pinterest seo teknikleri doğru uygulanırsa dizinlerde platformun doğal gücü etkisini gösterir ve sayfanız dizin sıralarında iyi yerler elde eder. Hazır konu sosyal ağ siteleri için dizin yükselme çalışmaları iken ekleyelim.  Arzu edenler diğer sosyal ağ siteleri için seo ayarları ve seo teknikleri paylaştığımız sayfaları inceleyebilirler. “Facebook seo” için ekli sayfadan Facebook seo nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. “Youtube seo” başlıklı sayfada ise youtube seo nasıl yapılır açıklamalardan inceleyebilirsiniz. “Twitter seo” başlıklı yazımızda da Twitter seo nasıl yapılır konusunu ele aldık. Sayfalarımızı inceleyerek rakipleriniz sadece siteleri ile dizinde yer almaya gayret gösterirken siz ilk sıraların hepsini çizebilirsiniz 🙂

Dailymotion seo ayarları ve sosyal medya seo teknikleri ile sosyal ağ seo çalışmaları için kurumsal seo danışmanlığı sitesi; seodanis.com yayındadır.
Youtube seo ayarları ve sosyal medya seo teknikleri ile sosyal ağ seo çalışmaları için kurumsal seo danışmanlığı sitesi; seodanis.com yayındadır.
Twitter seo ayarları ve sosyal medya seo teknikleri ile sosyal ağ seo çalışmaları için kurumsal seo danışmanlığı sitesi; seodanis.com yayındadır.
Facebook seo ayarları ve sosyal medya seo teknikleri ile sosyal ağ seo çalışmaları için kurumsal seo danışmanlığı sitesi; seodanis.com yayındadır.
Instagram seo ayarları ve sosyal medya seo teknikleri ile sosyal ağ seo çalışmaları için kurumsal seo danışmanlığı sitesi; seodanis.com yayındadır.
Pinterest seo ayarları ve sosyal medya seo teknikleri ile sosyal ağ seo çalışmaları için kurumsal seo danışmanlığı sitesi; seodanis.com yayındadır.
Google+ seo ayarları ve sosyal medya seo teknikleri ile sosyal ağ seo çalışmaları için kurumsal seo danışmanlığı sitesi; seodanis.com yayındadır.

2 comments

    1. Pinterest seo ayarları için oldukça güzel bir anlatım yapmışsınız. iki haftada bu bilgiler ile dizinlerde yer aldım :))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir