Kurumsal seo ve kurumsal seo danışmanlığı için kurumsal seo fiyatları hakkındaki bu yazımızda kurumsal site yönetimi ve seo ilişkisini irdeledik.

Kurumsal seo

Kurumsal seo‘nun faydası nedir? Kurumsal seo danışmanlığı için kurumsal seo fiyatları ne kadar? Kurumsal site seo yönetimi yazımızda mercek alına alındı.  Şirket ve kurum internet portallarının kurumsal yönetimi için seo danışmanlığı verilen optimizasyon hizmetine kurumsal seo denir. Yazımızdan kurumsal site yönetimi ve seo ilişkisi hakkındaki yorum ve önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Kurumsal yönetim; öz anlam olarak, şirketlerin hissedar ve diğer menfaat sahiplerine en yüksek yarar sağlayacak biçimde yönetilmelerini amaçlayan yönetim modelidir. İngilizce’ki deyim karşılığı “Corporate Governance”, son yıllarda iş dünyasının en çok tartışılan konulardan birisi olmuştur. Özellikle doğru ve planlı yönetim ile yönetilmeyen koskoca şirketlerin yaşadığı Enron skandalı veya Worldcom şirketi örneğinde olduğu gibi tek gece’de iflas ederek yok olmalarından sonra bu konunun önemi daha belirginleşmiş ve kurumsal yönetimin bir gereklilik olduğu kabul edilmeye başlanılmıştır. Gelişen dünya düzeninde tanıtım için büyük fırsatlar sunma açısından ideal bir mecra haline dönüşen internet üzerinde bulunma durumu ise, şirketler ve kurumlar için artık sadece bu tanıtım mecrasında yer almanın dışında bir gereklilik durumunu almaktadır. Bunun akabinde sadece internette bulunmaktan ziyade, internetin geniş olanaklarından faydalanmak isteyen şirketler ve kurumlar için kurumsal yönetim devreye girmektedir.

Kurumsal seo nedir?

Kısaca şirket ve kurum internet sitelerinin web üzerinde bilinilirliği arttırmak ve maksimumum oranda internetin imkanlarından faydalanmak için ilgili internet portalının optimize edilmesi için yapılacak ayarlar ve çalışmaların bir plan dahilinde yapılmasına kurumsal seo denir.  Seo nedir başlıklı yazımızda kısaca ifade ettiğimiz üzere seo; internet sitesinin web arama motorları algoritmalarına uyumlu hale getirilmesi için yapılan optimizasyon işlemlerini ve bu işlemi yapan kişiyi tanımlamaktadır. Kurumlar ve şirketler için oluşturulan site ve ilintili sosyal ağların birbirine uyum içinde bağlantıları yapılırken, oluşturulan internet yapılanmasının organize ve plan dahilinde uygulanması ile şirket kampanyalarının tanıtımı, ürün ve hizmetlerin lansmanı esnasında kaynakların en verimli şekilde kullanılmasının sağlanması gibi görevlerde üstlenmektedir. Gelişen ve hızla yayılan internet sektörü sayesinde, doğru uygulanan internet arama motorları optimizasyon yapılanması şirket karlılığını arttırmakta en işe yarar faktörler arasında yer almaktadır.

Şirket ve kurum internet siteleri ile ilintili sosyal ağların bütününden oluşan internet portalının optimize edilirken yapılan uygulama ve çalışmaların bir plan dahilinde yürütülmesine ise kurumsal seo yönetimi denilmektedir. Hedef ve amaçlar önceden belirlenerek; belirlenen stratejilerin uygulanmasıyla yapılan arama motorları dizin sıralaması yükseltme çalışmalarının neticesinde internet tabanının kullanıcılara maksimum düzeyde ulaştırılması için; sosyal medya sayfalarının da dizinlerde hedeflenen çeşitli anahtar kelimelerde yer almasının sağlanılması ile kullanıcı trafiğini arttırma,  siteye eklenilen içerikler haricinde, siteye eklenilen görsellerden hit alma stratejileri de dahil pek çok seo çalışmasının bir merkezden yönetilip bir plan dahilinde uygulanmasını kapsamaktadır.

Kurumsal site için arama motoru optimizasyonu; şirket veya kurum tarafından ulaşılması hedeflenen kitle ile internet üzerinden düzenli ve kolayca iletişim kurulabilmesini sağlayabilmesi dışında, hizmet ve ürünlerin tanıtımı için reklam ve tanıtım maliyetlerinin düşürülmesini de sağlamaktadır. Bu düşen maliyetlerde şirket bütçesi için artı faydalar sağlamaktadır. Yapılan dizin çalışmaları için planlama ne kadar aksaksız olursa ve doğru yapılandırma yapılırsa hem ürün ve hizmet tanıtımları için çok daha geniş kitlelere ulaşım imkanı sağlanır hem de çeşitli alanlardaki gereksiz reklam giderlerinin fazlalığı azaltılabilir. Bunun yanında artan ulaşılan kitle sayesinde ürün ve hizmet satışlarında sağlanacak artış şirket veya kurum karlılığını arttırarak bilançolardaki kar oranlarının artışına fayda sağlamaktadır.

Kurumsal site internet tabanı ve ilintili sosyal medya sayfaları için yapılacak seo çalışmalarının ve uygulanacak stratejilerin belirlenmesi ile optimize işlemlerinden en yüksek oranda fayda sağlamak amacıyla arama motoru optimizasyonu konularına hakim kişi veya kurumlar tarafından verilecek fikir, öneri ve optimize işlemi yönetimi için danışmanlık hizmeti sunulmasına kurumsal seo danışmanlığı denilmekte olup bu hizmeti sunan ve bu işlemleri uygulayan kişi ise  danışman olarak tanımlanmaktadır. Seo danışmanlık hakkındaki kapsamlı yazımızı da ekli linkten inceleyebilirsiniz.

Kurumsal seo fiyatları ne kadar?

Seo işlemleri hizmetinin karşılığında alınacak ücretler, bu hizmeti sunan kişi veya kurumlar arasında değişiklik göstermekte olup, serbest piyasa ekonomisininde etkisi ile kurumsal seo fiyatları için taban fiyat veya tavan fiyat diye belirlenmiş bir kriter fiyat tablosu bulunmamaktadır. Yapılacak dizin sıralamaları iyileştirme çalışmaları için belirlenen ücretler; yapılacak çalışmaların muhteviyatı ve kapsamına göre de değişiklik göstermektedir. Sıfırdan başlayan bir optimizasyon işi veya düzensiz yapılanma ile kurulumu yapılmış bir internet tabanı için talep edilecek seo ücretleri  ile düzenli ve sistematik bir plan dahilinde kurulumu ve opitmizasyonu yapılmış bir internet portalı için talep edilecek ücretler çoğunlukla aynı olmayacaktır. Ayrıca sektör farklılıkları da kurumsal seo fiyatı için değişkenlik sebebidir. Her sektörde rekabet farklı olduğundan yapılacak çalışmalar ve buna bağlı maliyetler değişkenlik gösterdiğinden, bu durum seo fiyatları üzerinde de etki göstermektedir.

Şirket ve kurumlara ait internet sitelerinin kurumsal seo yönetimi için kurumsal seo danışmanlığı ve kurumsal seo fiyatları hakkındaki yazımızı görselin ekli olduğu sayfadan inceleyebilirsiniz.
Şirket ve kurumlara ait internet sitelerinin kurumsal seo yönetimi için kurumsal seo danışmanlığı ve kurumsal seo fiyatları hakkındaki yazımızı görselin ekli olduğu sayfadan inceleyebilirsiniz.
Şirket ve kurumlara ait internet sitelerinin kurumsal seo yönetimi için kurumsal seo danışmanlığı ve kurumsal seo fiyatları hakkındaki yazımızı görselin ekli olduğu sayfadan inceleyebilirsiniz.
Şirket ve kurumlara ait internet sitelerinin kurumsal seo yönetimi için kurumsal seo danışmanlığı ve kurumsal seo fiyatları hakkındaki yazımızı görselin ekli olduğu sayfadan inceleyebilirsiniz.

5 comments

    1. Kurumsal seo danışmanlığı yapanların sakladığı bilgileri açıkça paylaşmışsınız, teşekkürler.

  1. Kurumsal seo nedir? sorusuna cevabı sayfanızda buldum. Bende normal seo ile aradaki fark nedir merak ediyordum 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir