Kayıtlı ama aktif olmayan facebook kullanıcı adı nasıl alınır? Aktif olmayan facebook kullanıcı adları alma işlemi nasıl yapılır? Facebook sayfa url (link) alma

Facebook kullanıcı adı alma !

Kayıtlı ama aktif olmayan facebook kullanıcı adı nasıl alınır? Aktif olmayan facebook kullanıcı adları alma işlemi nasıl yapılır? Facebook sayfa url alma yöntemini yazımızda paylaşıyoruz.

Bilindiği üzere seo açısından sayfa linklerinin önemi konusuna çeşitli yazılarımızda defalarca değinmiştik. Ayrıntılı detayları; “Facebook seo nasıl yapılır?” Konusuna değindiğimiz yazımızdan da inceleyebilirsiniz. Malumunuz üzere bu ara Facebook içinde ciddi güncellemeler oldu. Bu güncelleme işlemleride halen devam ediyor. Uzun yıllar boyunca köşede kalsın, bir gün kullanırım mantığı ile pek çok anahtar kelimede kullanıcı adı facebook kullanıcıları tarafından kayıt edilmişti. Bu sayfaların bir kısmı güncel olarak kullanılmakta isede, büyük bölümü kullanılmıyordu. Bu durum ilgili kullanıcı adları ile sayfa oluşturmak isteyenlerinde önüne geçmekte idi. Son dönem güncellemesi ile bu hakkaniyetsiz duruma Facebook el attı! Artık şartlar uygun olduğu takdirde istenilen Facebook sayfa linki yani kullanıcı adı alınabiliyor.

Eğer almak istediğiniz Facebook sayfa url adresi başka bir kullanıcı tarafından kayıt edilmiş ama kullanılmıyorsa veya profil hesabı aktif değilse ; “Facebook sayfası için kullanıcı adı talep etme” formundan talebinizi yapabilirsiniz. Tabii bu sayfa sadece Facebook reklam servisini kullanan kullanıcılara açılmaktadır. Eğer ekli linkteki Facebook destek sayfasını görüntülediğinizde çıkan seçeneklerde facebook e-posta desteği görünüyorsa bahsettiğimiz sayfayıda görebilirsiniz. Eğer sayfaları görüntüleyemiyorsanız, önce Facebook reklam servisi üzerinden sayfa gönderileriniz için reklam verin. Böylece Facebook e-posta destek paneli kullanımınıza açılır.

Ara açıklamayı yaptıktan sonra tekrar konumuza dönelim. Facebook kullanıcı adı talep oluşturma işlemi sırasında size almak istediğiniz Facebook kullanıcı adı yani facebook sayfa url’si sorulur. Almak istediğiniz Facebook sayfa linkleri için bu alana istediğiniz adresi yazın. Alttaki seçeneklerden sayfa kullanıcı adının şu an kullanımda olup, olmadığını, kullanımda ise sayfa veya profil mi olduğunu belirtin. Daha alttaki seçenekte ise marka ihlali ile ilgili şikayetiniz varmı, yokmu onu belirtin. Eğer gerçekten marka ihlali yoksa sakın şikayet etmeyin! Doğru bilgi verin. Altında adınızı sorar. Facebook profilinizdeki ad soyadını girerek formu gönderin. Hafta içi 24 saat içinde, hafta sonu ise pazartesi veya salı günü işlem talebiniz için cevap alırsınız.

Sosyal medya kullanıcı adları seo açısından büyük avantajlar sağlar! Kullanımda olan Facebook sayfa adı alma işlemi de aslında bu kadar basit bir işlem. Buna rağmen çoğu forumda ücretli olarak satışı yapıldığından, seodanis.com ziyaretçileri içinde ihtiyacı olanlara faydası olsun diye paylaştım. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

5 comments

  1. abi güzel paylaşım teşekkür ederim ancak benim facebook reklam paneli banlı yanı replika ürün satışı yapıyoduk ve dondurdular hiç açamadık, bu reklam olayınıda aşmadan sanırım olmuyo başka türlüsü varmı almak istediğim sayfa bu (… ) 🙂

    1. Facebook sayfa kullanıcı adı talebi yapmanız için mutlaka o panelin açılıyor olması gerekir. Verdiğiniz sayfaya baktım. En son paylaşım 2015 ocak ayında yapılmış. Talep halinde verilme ihtimali var bence. Reklam destek paneli açık bir hesap bularak talepte bulunabilirsiniz. Bulamazsanız, irtibat kurun elimden geldiğince yardımcı olurum.

  2. Almak istediğim ama alınamayan facebook sayfa linkini sayfadaki yöntem ile aldım 😀 Çoook teşekkür ederim (((:

  3. Peki kullanımda olan sayfa url sini alma yöntemimiz var mı?
    öyle bir sayfa url si var ancak , sayfa aktif olmasına rağmen uzun zamandır kullanılmıyor ?

    1. Eğer sayfa uzun zamandır güncellenmiyor ve atıl halde ise kayıtlı ama kullanılmayan Facebook kullanıcı adı alınabilir. Ortalama 1 sene civarında (ve üzeri) zamandır sayfada hareket olmayan pek çok Facebook sayfa url’si bu şekilde el değiştirdi 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir